Jak wzmocnić włosy i zyskać lustrzany połysk?

Piękne i zadbane włosy sprawiają, że czujemy się atrakcyjniejsze, ale też zyskujemy pewność siebie. Jednak codzienna stylizacja i farbowanie nie wpływają na nie pozytywnie. Często stają się matowe i suche. Dziś podpowiemy Wam, jak wzmocnić włosy, a przy tym sprawić, że zyskają lustrzany blask.

O nawilżeniu słów kilka

O włosy trzeba dbać. Jednak nie oznacza to wcale, że trzeba spędzać długie godziny na ich pielęgnacji. Najważniejsze niewątpliwie jest ich nawilżenie. Do tego celu doskonale sprawdzają się kosmetyki, które w składzie mają wysokie stężenie olejków roślinnych. Ale na włosy wręcz rewelacyjnie działa kwas hialuronowy. Otóż, poza nawilżeniem, pozwala utrzymać wilgoć w strukturze włosów. Tworzy też na nich swoisty film ochronny. Oczywiście kolejnym składnikiem, który zasługuje na uwagę jest niacynamid. Przyśpiesza on wzrost włosa, ale i jego regenerację, a do tego ma działanie antybakteryjne na skalp i zmniejsza ilość wydzielanego sebum. W ten sposób zyskujecie nie tylko ochronę włosów, ale też pozbywacie się problemu nadmiernego przetłuszczania się włosów. Wiadomo, że włos jest strukturą martwą, ale wymaga skutecznego nawilżania, bo tylko wtedy prezentuje się dobrze. Mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie – unikajcie stosowania kosmetyków, które w składzie mają SLS czy SLES, bo mogą one powodować reakcje alergiczne, ale też wypłukują nawilżenie z włosów i uszkadzają ich strukturę.

Czy woda lamelarna niszczy włosy?

Już wiecie jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja włosów. Czas teraz dowiedzieć się, jak sprawdzić by zyskały one blask i były idealnie gładkie. Na uwagę zasługuje tutaj kosmetyk jakim jest woda lamelarna. Jest ona silnie skoncentrowana, ale też wygładza włosy i mocno je nabłyszcza. Pojawia się więc pytanie: czy woda lamelarna niszczy włosy? Odpowiedź może być tylko jedna i brzmi: nie. Trzeba wiedzieć, że wręcz przeciwnie – ma ona pozytywny wpływ na kosmyki. Wykorzystuje lamele, czyli małe cząstki aktywne, które wnikają w strukturę włosa i go wygładzają, ale nie uszkadzają. Dzięki temu można cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami. Użycie wody lamelarnej jest bardzo proste. Na początek należy umyć włosy wykorzystując metodę OMO, a następnie lekko je podsuszyć ręcznikiem. Dopiero wtedy można zaaplikować kosmetyk. Wystarczy tylko nałożyć go zygzakowatym ruchem, skupiając się przede wszystkim na długości, ale i końcówka. Na koniec kosmetyk należy jeszcze lekko wklepać i efekt wow gwarantowany. Trzeba jeszcze wiedzieć, że woda lamelarna sprawdzi się do każdego typu włosów nawet tych wysokoporowatych. Na pewno nie spowoduje większego odchylenia łusek.

Jak w inny sposób nabłyszczać i wygładzać włosy?

Włosów wcale nie trzeba prostować, by uzyskać efekt gładkich włosów. Nie trzeba też stosować żadnych nabłyszczaczy. Wystarczy tylko jeden kosmetyk jakim jest jedwab w płynie. Na uwagę zasługuje także fakt, że nie tylko nabłyszcza włosy, ale też je wygładza i sprawia, że stają się proste. Kosmetyk trzeba nałożyć na suche włosy, następnie dokładnie je rozczesać i ponownie zaaplikować. A na koniec nałożyć jeszcze jedną dawkę, ale już tylko na same końcówki. Pamiętajcie jednak, że jedwab należy stosować około 3 cm poniżej nasady. W przeciwnym razie może dojść do nadmiernego przetłuszczania się włosów, a tego przecież chcemy uniknąć. Pomyślcie tylko, że nie musicie nawet używać prostownicy.