Lyle & Scott czyli sportowy minimalizm najwyższej jakości

Od dawna odzież sportowa przestała już być noszona wyłącznie do lasu czy na siłownię. Sportowy szyk obserwujemy w modzie streetwearowej, casualowej i tak naprawdę jego domieszki możemy wykryć w praktycznie każdej modnej stylizacji codziennej. Ubrania w takim stylu stały się tak popularne nie tylko przez pandemię koronawirusa i ciągłe siedzenie w domu, ale głównie ze względu na praktyczność, jaką zapewniają. Jeśli można wyglądać modnie, a przy tym czuć się swobodnie, dlaczego by z tego nie skorzystać? W modzie sportowej często stawia się na minimalizm. Nie inaczej jest w kolekcjach kultowej szkockiej marki casualowej Lyle&Scott.

Czym jest minimalizm w modzie?

Minimalizm to styl, u którego podstaw leży prosta zasada, że mniej znaczy więcej. Stawia na proste, a zarazem eleganckie dzięki temu rozwiązania. Stał się modny w latach 90. i od tego czasu zaczął podbijać serca wielbicieli mody, zyskując wielu zwolenników. W tym stylu oprócz prostych rozwiązań królują wyważone, stonowane odcienie ubrań. Dzięki temu z ubrań w szafie minimalisty łatwo można komponować uniwersalne looki. Częsta kolorystyka odzieży minimalistów to czerń i biel. Ich ciuchy są zazwyczaj gładkie, bez ozdób, wzorów. Minimalizm czerpie z geometrycznych fasonów i pozwala na swobodne łączenie różnych elementów stylizacji i dodatków ze sobą. Minimalizm świetnie sprawdza się w pracy biurowej, ale też jako pomysł na strój codzienny.

Minimalizm wg Lyle & Scott

Lyle & Scott specjalizuje się w odzieży casualowej, która trochę w swojej definicji ma wpisane pewne znamiona minimalizmu. W kolekcjach marki widzimy jakościowe, solidnie wykończone ubrania, które zazwyczaj są w podobnej, stonowanej palecie kolorów. Odzież tej marki zapewnia wygodę, a przy tym dodaje każdemu, kto ją nosi profesjonalizmu. Brand początkowo specjalizował się w odzieży wierzchniej odpowiedniej na kapryśną brytyjską pogodą. Ważnym elementem produkcji były również stroje dla golfistów. Dlatego w obecnych kolekcjach wyraźnie czuć korzenie marki i ducha sportu, ale również prestiż wynikający ze specyfiki golfa. Nawet prosta koszulka polo dodaje stylizacjom odrobiny elegancji. Większość ubrań marki jest jednolita i pozbawiona printów, wzorów czy fikuśnych dodatków. Jednak niektóre elementy zawierają pewne nadruki podążając tropem streetwearowych inspiracji. Wszystkie ubrania L&S są za to znakowane po jednej stronie małym, złotym orłem, który stanowi charakterystyczne logo marki.

Gdzie kupię ubrania L&S?

Lyle& Scott słynie z gustownych koszulek polo, ale też prostych, jakościowych t-shirtów i praktycznych kurtek. Ubrania marki w większości mają subtelne, proste kolory od granatu, przez szarości, butelkową zieleń po klasyczną czerń i biel. Zdarzają się też elementy błękitne czy jasnoróżowe. Marka produkuje również czarno-białą bieliznę męską i liczne akcesoria, takie jak czapki, szaliki, nerki czy plecaki. Jeśli cenisz sobie sportowy minimalizm to ciuchy marki Lyle & Scott (również linię Casuals) znajdziesz na stronie clobber.pl. Tutaj możesz dokładniej zapoznać się z ofertą marki:
https://www.clobber.pl/pl/producers/lyle-scott-1569408134.html