Popularne produkty do koloryzacji włosów

Jedne farby koloryzujące świetnie pokrywają siwe włosy, inne są sposobem, by zdecydowanie odmienić swój wygląd. Wysokiej jakości farby czy maski koloryzujące są dostępne w szerokim wyborze. Poznaj je lepiej i wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Farbowanie włosów to chętnie stosowany głównie przez panie zabieg upiększający. Wiele pań decyduje się na koloryzację, by ukryć siwiznę, inne nie przepadają za swoim naturalnym kolorem albo po prostu potrzebują odmiany. Wiele z nas często zmienia coś w swoim wyglądzie i śledzi aktualne trendy na bieżąco. Jaki jednak preparat będzie odpowiedni dla Ciebie? Mogą to być farby fryzjerskie stosowane w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Alternatywą jest domowa koloryzacja – dostępne są różne preparaty, m.in. koloryzujące maski do włosów, farby oraz kremy koloryzujące do włosów lub szampony koloryzujące.

Farby fryzjerskie

Koloryzacja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach fryzjerskich. Odpowiednią farbę oraz jej odcień doradzi wtedy doświadczona stylistka. Warto skorzystać z jej usług, jeśli planujesz przejść metamorfozę. Najlepiej stosować farby do włosów bez amoniaku.

W salonach stosowane są dobrej jakości profesjonalne farby fryzjerskie, które zagwarantują trwałą i jednolitą koloryzację. Fryzjerka z kolei wie, jak zadbać o włosy, ich kondycję oraz pielęgnację – odżywienie i nawilżenie. Doradzi też, jakie kosmetyki będą odpowiednie do danego rodzaju włosów.

Maski koloryzujące do włosów

To nowoczesny preparat, który pozwoli szybko zmienić kolor włosów. Maska koloryzująca to produkt łączący zmywalną koloryzację z intensywną pielęgnacją. Warto po nią sięgnąć, jeśli chcesz sprawdzić, jak będzie Ci w danym kolorze. Możesz przyciemnić lub rozjaśnić swój odcień, poprawić intensywność koloru, ale efekt zawsze będzie czasowy. Koloryzujące maski do włosów nie sprawdzą się w przypadku dużych zmian – jak m.in. z ciemnego brązu w blond.

Szampony koloryzujące

Szampony koloryzujące do włosów to sposób na szybką metamorfozę, ale na jakiś czas. Jeśli potrzebujesz odmiany na chwilę, możesz sięgnąć po ten typ produktu. Szampon różni się od farby tym, że utrzymuje się na włosach zwykle od 5 do 24 myć – jest to rozwiązanie pośrednie w koloryzacji. Często, głównie w przypadku jasnych kolorów, „zmywają się” jednak szybciej. Zmienisz dzięki niemu odcień włosów o kilka tonów. Poza tym szampon działa pielęgnująco i zmiękczająco. Weź też pod uwagę, że szampon koloryzujący, jeśli korzystamy z niego cały czas, niszczy włosy.