Beret damski jako modny i ponadczasowy dodatek do każdego stroju

Spopularyzowany przez aktorkę Lily Collins w serialu Emily in Paris beret będzie nadal szeroko stosowany w 2023 roku. Luksusowa marka Emporio Armani wyposażyła w beret każdy model w swojej kolekcji wiosna-lato 2023, podobnie jak marka Kenzo.

Kilka słów o berecie

Beret to neutralny pod względem płci dodatek, który może zakrywać głowy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. W ostatnich latach beret trafił na damskie wybiegi jako prawdziwy must-have sezonu jesienno-zimowego. Został nawet wyróżniony przez portal www.ametyst.pl jako jeden z najbardziej modnych dodatków do stylizacji damskich. Przywieziony do Bearn przez rzymskich żołnierzy w formie płaszcza pielgrzyma beret został następnie uproszczony i przyjęty przez miejscowych, stąd jego nazwa „beret baskijski”.

Dziś ten ponadczasowy dodatek o bardzo francuskim, a zwłaszcza paryskim wyglądzie dodaje szyku i blasku do stroju, chroniąc jednocześnie przed zimnem. Beret może być wykonywany z wełny, skóry, w wersji wzorzystej lub kaszmirowej, Współczesne marki prezentują nie tylko wypukłe lub płaskie berety, z antenką i bez antenki , ale też oryginalne modele beretów w stylu vintage.

Beret damski w modzie

Beret damski jest zawsze modny, a obecnie przeżywa swój wielki powrót jako niezbędny dodatek do modnych strojów. Od wełnianego beretu po beret bawełniany będzie nam towarzyszył wszędzie i w każdą pogodę niezależnie od pory roku. Beret najczęściej wykonany jest z wełny, ale może być również wykonany z dzianiny i skóry. Na lato, bawełniany beret damski jest bardzo przydatny podczas przebywania w domu, ale także w przypadku silnych upałów. Beret produkowany jest w szerokiej gamie kolorystycznej od tradycyjnego czarnego beretu, poprzez czerwony, zielony, marynarski, szary, biały, żółty, pomarańczowy, ale także można spotkać berety wielokolorowe. Poza tym berety damskie można zaliczyć do klasycznych, modnych i ponadczasowych dodatków, które można nosić na co dzień. Warto też podkreślić, że paryski beret dla kobiet jest nadal znakiem Francuzów za granicą, podobnie jak beret baskijski dla mężczyzn.

Beret można również nosić w formie czapki, wciskając go głęboko za uszy

W asortymencie beretów damskich można znaleźć modele z wewnętrzną wykończone skórą lub z naszytymi filcowymi ozdobami. Istotne jest, żeby beret był dopasowany do głowy, nie może być za mały, ponieważ nie będzie wtedy właściwie się trzymał. Ciekawym przykładem tego typu produktu może być beret damski bawełniany ręcznie dziergany, który dostępny jest w kilku tonacjach kolorystycznych, co pozwala wybrać ulubiony kolor. Taki beret z pewnością potrafi dodać strojowi elegancki i szykowny akcent.