Jak kompleksowo zadbać o brodę?

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zapuszczenie brody. Nie chodzi jednak tylko o to, by pozwolić włosom rosnąć, ponieważ broda wymaga również podstawowej pielęgnacji, by zapobiec jej puszeniu się oraz swędzeniu i podrażnieniom na twarzy. Podobnie jak w przypadku pielęgnacji włosów, bardzo ważne jest, aby broda była dobrze umyta i nawilżona, co pozwoli zachować jej piękny, zdrowy i zadbany wygląd. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zadbać o brodę, zwróć uwagę na poniższy artykuł.

1. Zanim zaczniesz nawilżać swoją brodę, powinieneś wiedzieć, że istotne jest również utrzymanie jej w czystości i dobrej kondycji. Nie wiesz, jak myć brodę? To proste. Możesz użyć albo tego samego żelu do ciała, albo specjalnego szamponu do włosów (ten drugi jest najlepszą opcją). Obecnie znajdziesz też wiele kosmetyków dedykowanych wyłącznie do pielęgnacji brody, które pomogą Ci uniknąć podrażnień skóry.

2. Jeśli chcesz mieć bardziej miękką brodę, nie wahaj się użyć odżywki po umyciu. Należy pamiętać, że broda to nadal włosy, więc należy o nią dbać w taki sam sposób jak o włosy. Można też stosować odżywki do codziennego użytku, dzięki którym – oprócz posiadania miękkiej i pięknej brody – można wyeliminować łupież i jego zły wygląd.

3. Z pewnością nie należy zapominać o nawilżeniu, ponieważ jest to jeden z najważniejszych wymogów, aby utrzymać brodę wypielęgnowaną, zdrową i zadbaną. Oto wiele możliwości nawilżania brody.

Istnieją produkty, które pomogą Ci w skrupulatnej pielęgnacji brody, jak na przykład kremy. Mają lepką konsystencję, która pomoże nawilżyć skórę twarzy i zapobiec łuszczeniu się. Nawilżające kremy do brody są zalecane dla mężczyzn z trzydniowym zarostem, w przeciwnym razie włosom będzie bardzo trudno go wchłonąć. Modne stały się ostatnio piwne kosmetyki do brody. Sprawdź czy warto je stosować: https://www.twardziele.pl/czy-warto-wybrac-piwne-kosmetyki-do-brody

Najlepszym produktem do w 100% naturalnego i skutecznego nawilżania brody jest olejek do brody, ponieważ można go stosować do dłuższych i pełniejszych zarostów. Głównym zadaniem tego olejku jest nawilżenie i odżywienie skóry, a jednocześnie nadanie blasku włosom. Bardzo łatwo się go nakłada i rozprowadza, wystarczy upewnić się, że olejek dotarł do korzeni włosów, a następnie rozprowadzić go na końcach włosów, delikatnie masując.

Na koniec warto wspomnieć o serum czy balsamach, które również pomogą Ci nawilżyć brodę. Ich tekstura została zaprojektowana tak, aby pomóc wygładzić, ukształtować i zmiękczyć włosy, więc pomogą Ci ukształtować i utrwalić brodę, jednocześnie ją odżywiając i nabłyszczając. Produkty te chronią również brodę przed zabrudzeniami i innymi czynnikami zewnętrznymi, co pozwala zachować czystość brody na dłużej.