Czy warto podążać za modą na skin cycling?

Portale społecznościowe służą obecnie do dzielenia się nie tylko zainteresowaniami, stylem życia czy trendami dotyczącymi stylu ubierania, ale również wskazówkami pielęgnacyjnymi. W ten sposób TikTok wylansował modę na skin cycling. Czy warto za nią podążać?

Czym jest skin cycling?

Cykl życia naszej skóry nie musi być monotonny, gdyż można postawić na zróżnicowaną pielęgnację przez cztery dni, a właściwie cztery wieczory, która pomoże zregenerować i odbudować skórę. Czterodniowa kuracja skin cycling co ciekawe nie jest czymś nowym i polecana była przez dermatologów na długo przed tym nim została spopularyzowana na TikToku. Nie jest to zatem jedna z tych rad, w przypadku, których eksperci załamują ręce, a raczej przyklaskują tej modzie, bo skin cycling rzeczywiście jest skuteczny.

Jak wygląda kuracja skin cycling krok po kroku?

Pierwszego wieczora skin cycling opiera się na złuszczaniu zrogowaciałego naskórka. Oczywiście zanim przystąpi się do tego etapu należy bardzo dokładnie oczyścić skórę z zanieczyszczeń. Można sięgnąć po płyn micelarny, który sprawdza się do każdego typu cery. Następnie można już wybrać odpowiedni peeling złuszczający, który w swoim składzie może zawierać kwas mlekowy redukujący przebarwienia i mocznik zapewniający długotrwałe uczycie nawilżenia, a także złuszczający kwas salicylowy. Formuła kwasowo-enzymatyczna bez drobinek peelingujących polecana jest dla osób ze skórą wrażliwą. Warto wiedzieć, że peeling enzymatyczny należy nałożyć na skórę na 15-20 minut, a potem zmyć letnią wodą. Później trzeba tonizować skórę, czyli przywrócić jej naturalne pH. Następnie warto sięgnąć po odpowiednie serum o właściwościach nawilżających z kwasem hialuronowym. W kolejnym kroku można nałożyć krem nawilżający. Warto wiedzieć, że nałożenie kremu po serum może utrwalić efekt i wzmocnić barierę hydrolipidową. Drugiego wieczora produktem wiodącym jest serum z retinolem. Zanim jednak zostanie zaaplikowane skóra musi ponownie jak pierwszego dnia zostać dokładnie oczyszczona i stonizowana. Retinol ma właściwości złuszczające i przyspieszające odnowę naskórka. Redukuje przy tym widoczne zmarszczki, bruzdy czy rozjaśnia przebarwienia. Trzeci wieczór to dalsza regeneracja i ochrona bariery hydrolipidowej. Po użyciu żelu lub płynu micelarnego, a także toniku łagodzącego można przystąpić do nakładania serum z kwasem hialuronowym. Następnie zabezpiecza się kremem nawilżającym. Czwartego wieczora ochrona przed szkodliwymi czynnikami jest jeszcze silniejsza, ponieważ obok serum po oczyszczeniu twarzy stosuje się maskę nawilżającą.

Dlaczego warto stosować skin cycling?

Już wiecie, że nawet dermatologowie polecają tę metodę regeneracji skóry. Warto zatem spróbować wykonać skin cycling. Przede wszystkim już pop złuszczaniu skóra stanie się gładsza i bardziej promienna. Warto wiedzieć, że działanie nawilżające będzie odpowiednie, gdy po zaaplikowaniu serum, krem czy maskę nakłada się dopiero po upływie 30 minut i oczywiście zmyciu poprzedniego kosmetyku. Aby osiągnąć odżywcze i nawilżające działanie skin cyclingu najlepiej sięgnąć po produkty z jednej linii katalogowej. Skóra po takim zabiegu jest lepiej chroniona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Oczywiście nie można zapominać o dziennej rutynie pielęgnacyjnej i stosowaniu kremów z filtrem.