Dlaczego kaszmir tyle kosztuje?

W tym momencie jednym z najdroższych materiałów naturalnych jest właśnie kaszmir. Prawie każdy, kto go na sobie przetestuje, czyli np. spróbuje ponosić przez jakiś czas jeden z kaszmirowych sweterków (koniecznie ten wykonany w stu procentach z czystego kaszmiru), dostrzeże i najprawdopodobniej też doceni jego zróżnicowane właściwości.

Nie da się ukryć, że są one wspaniałe i wyjątkowe. Ale czy jest to równoznaczne z tym, że warto za nie płacić aż tak dużo? Swetry z kaszmiru nigdy nie kosztują stu złotych, no chyba że te używane, które od czasu do czasu można gdzieś jeszcze znaleźć w jakimś lumpeksie. Ceny nowych wynoszą natomiast przynajmniej 200-300 złotych. Czy więc warto je płacić tylko po to, by dać sobie dostęp do właściwości jednego z najpopularniejszych materiałów obecnych czasów?

Odpowiedź jest prosta – tak, zdecydowanie warto. Przekonają się o tym wszyscy, którzy chociaż ten jeden raz spróbują ponosić na sobie prawdziwy sweter z prawdziwego kaszmiru, a później wrócą jeszcze na moment do sweterka z akrylu bądź poliestru. Różnica będzie wtedy najmocniej odczuwalna i dostrzegalna. Kaszmir nie ma sobie równych pod różnymi względami, a zwłaszcza pod względem zdolności do zapewniania pełnej izolacji termicznej. Grzeje dużo lepiej od innych gatunków wełny. Nieraz dosadniej ociepla ciało niżeli specjalistyczne tkaniny termiczne. Przy tym wszystkim trudno się w nim przegrzać, bo on jak gdyby dostosowuje się do naturalnej temperatury ciała. Zawsze można poczuć się w nim komfortowo i wygodnie – niezależnie od aury pogodowej i ogólnych warunków atmosferycznych.

Dowiedz się też, jakich ubrań nie kupować z drugiej ręki na platine.pl.

Oczywiście takich kaszmirowych swetrów nie powinno się nosić latem czy wiosną, gdyż na te pory roku okażą się one zbyt ciepłe, jednakże zimą oraz jesienią jak najbardziej można i warto po nie sięgać. Ponadto kaszmir jest teraz w modzie. Wykonywane z niego swetry oraz inne ubrania uznaje się zatem za wyroby bardzo stylowe.