Dodatki modowe w stylu Slow Fashion

Gdy cały świat dookoła pędzi, ty zwolnij. Doceń to, co ważne i ponadczasowe. Wybierz luksusową torebkę skórzaną w miejskim stylu na swoje wycieczki po mieście w stylu slow.

Slow life to trend, który przez pandemię koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi. Dzięki większej ilości czasu spędzanego w domu i z bliskimi, przyglądamy się sobie, swoim wyborom dotyczącym kulinariów, kupowania i użytkowania ubrań oraz innych przedmiotów. Wiele z nas zrozumiało, że więcej nie oznacza lepiej. Praktykujemy już nie tylko Slow Food, ale i Slow Fashion. W dalszej części tekstu opowiemy o dodatkach modowych w stylu Slow Fashion.

Dlaczego warto postawić na Slow Fashion?

Popularność zrównoważonej i odpowiedzialnej mody wzmacniają coraz bardziej niepokojące doniesienia na temat zmian klimatycznych. Przemysł modowy jest, zaraz za przemysłem paliwowym, najbardziej szkodliwy dla środowiska naturalnego, a ubrania produkuje się w nadmiarze, co kończy się ich utylizacją lub składowaniem niesprzedanej odzieży na wysypiskach śmieci. Coraz lepiej to rozumiemy i coraz częściej wybieramy odzież i dodatki wysokiej jakości, dzięki czemu możemy je nosić dłużej niż tylko jeden sezon. Przestajemy też przejmować się przemijającymi trendami i nie staramy się już być za wszelką cenę na bieżąco. Jeśli chodzi o ubrania, warto postawić na szafę „kapsułową” wyposażoną w elementy garderoby, które możemy łatwo ze sobą zestawić w różnych kombinacjach.

Dodatki modowe w stylu Slow Fashion

Aby dodatki i akcesoria wpisywały się w trend Slow Fashion, powinny być: uniwersalne i klasyczne, jeśli chodzi o wzornictwo, czyli ponadczasowe. Powinny być też wykonane z wysokiej jakości materiałów np. jeśli torebki, to skórzane, jeśli apaszki, to jedwabne, jeśli bluzki, to z naturalnego lnu lub jedwabiu lub z dobrej jakości bawełny, jeśli swetry, to wełniane czy kaszmirowe.

Świetnie jeśli są wielofunkcyjne i można je wykorzystać na wiele sposobów, w zależności od potrzeb i okazji. Przykładem takiego dodatku jest np. skórzana torebka SLOW City 03 polskiej luksusowej marki ADAM BARON. Można ją nosić na trzy sposoby: na ramię, na krzyż lub jak turystyczną nerkę. Firma ma w swoim sklepie online więcej takich perełek np. skórzany plecak Aware, który można nosić na ramieniu jako torebkę oraz jako plecak. Takie dodatki to świetne rozwiązanie dla kobiet, które chcą nosić rzeczy funkcjonalne i eleganckie zarazem, oraz oczywiście w duchu Slow Fashion. Wyroby skórzane firmy są wykonane z włoskich skór wyprawianych ekologicznymi garbnikami. Produkowane są lokalnie, w Polsce, w nowosądeckiej manufakturze. Są dziełem sztuki kaletnicznej ludzkich rąk.