Jak wzmocnić zarost i zostać prawdziwym beardmanem?

Wypadająca czy rzadka broda jest wbrew pozorom problemem wielu mężczyzn. Jednak tak być nie musi, ponieważ są preparaty, które mogą pomóc Ci w odzyskaniu zdrowej, lśniącej i mocnej brody. Oczywiście suplementy to nie wszystko. Ważny jest jeszcze styl życia oraz sposób odżywiania. W dzisiejszym poradniku dowiesz się, jak wzmocnić zarost i zostać prawdziwym beardmanem.

Na początek: zapuszczanie brody wymaga czasu

Warto zacząć od tego, że zapuszczanie gęstej i długiej brody wymaga czasu. Niektórym oczywiście broda rośnie bardzo szybko. Inni potrzebują więcej czasu na jej zgęstnienie. Jeśli jesteś młody, to może się zdarzyć tak, że trudno Ci będzie zapuścić gęsty zarost i ma to związek z czynnikami genetycznymi. Jeśli Twojemu ojcu bujny zarost zaczął rosnąć dopiero około 40-tki, a na zdjęciach widziałeś też dziadka z gęstą brodą, to bez obaw i Ty nie powinieneś mieć problemu z jej zapuszczeniem, jednak czasem na zadowalające efekty będziesz musiał poczekać. Nie znaczy to oczywiście, że nie możesz spróbować sposobów na zagęszczenie i wzmocnienie zarostu. Oczywiście istotne znaczenie ma tutaj pielęgnacja, dlatego…

Zaopatrz się w dobre kosmetyki i akcesoria do brody, bo pięknej brodzie trzeba pomóc

Jest to fakt, że broda o którą nie dbasz, szybko staje się sucha i szorstka. Taka już jej natura. Sprzyjają temu czynniki zewnętrzne, zanieczyszczenie powietrza, ale i zbyt małe nawilżenie skóry. Zrównoważona struktura płaszcza hydrolipidowego sprawia, że skóra nie jest przesuszona, a tym samym również zarost lepiej się prezentuje nie jest szorstki i nie swędzi. Nawilżać można odpowiednio się odżywiając i nawadniając, ale również od zewnątrz, stosując olejki do brody. To prawdziwe must have, bo są stworzone na bazie naturalnych składników, które głęboko nawilżają zarówno włoski na brodzie, jak i skórę pod nią. Najlepiej rozprowadzać olejek w głąb skóry przy użyciu kartacza. Jeśli wybierzesz ten z włosiem dzika, to masz zapewniony dodatkowy peeling skóry. Pozbywanie się martwego naskórka jest ważne, bo skóra pod brodą także musi oddychać. Dla wzmocnienia efektu nawilżania sięgnij też po balsam do brody. Sprawdza się on zwłaszcza w przypadku mężczyzn, którzy zapuścili już długą czy też dłuższą brodę, jednak zmagają się z wypadaniem włosów i przesuszeniem. Oczywiście brodę trzeba regularnie myć dlatego mydło do brody albo szampon i odżywka do brody będą także absolutnym must have. Brodę warto też ujarzmiać przycinać czy trymować, aby nadawać jej ładny kształt.

Środki stymulujące na porost brody pomogą Ci ją zagęścić, ale może być też konieczny przeszczep

Wzmocnienie brody możliwe jest także dzięki suplementacji. Na porost brody stosuje się preparaty z cynkiem, który wzmacnia cebulki włosa. Warto wiedzieć, że może zapobiegać też siwieniu. Zatem Twoja broda dłużej może zachować ciemniejszy pigment. Oprócz cynku takie środki stymulujące na porost brody zawierają także cenne mikroskładniki. Ważne jest żelazo, krzemionki, ale również witaminy A i E, czy witaminy z grupy B, a szczególnie witamina B5. Suplementacja jak sama nazwa wskazuje to dostarczenie organizmowi tego, czego mu brakuje na skutek nieodpowiednio zbilansowanej diety, ale i stresu, czy gorszego wchłaniania składników odżywczych. Niemniej jednak…

Odżywianie ma znaczenie, czyli stroń od używek, a także fast foodów, a Twoja broda Ci podziękuje

Odpowiedni sposób odżywiania może pomóc wzmocnić brodę. Na pewno należy zrezygnować z fast foodów, które negatywnie wpływają na skórę. Powodują zaburzenia w strukturze płaszcza hydrolipidowego, np. nadmierne wydzielanie sebum. Na przesuszenie brody może wpływać picie zbyt dużej ilości kawy, a nawet herbaty. Należy też raczej stronić od alkoholu. Jeśli chcesz mieć zdrową, silną i piękną brodę jedz dużo ryb morskich i chudych ryb, zielonych warzyw liściastych, z wyłączeniem szpinaku i produktów zawierających szczawiany, które mogą szkodzić Twojej brodzie. Sięgaj po jajka, podroby zawierające cynk. Jedz banany, pomarańcze, fasolę, orzechy. Te ostatnie zawierają cenne kwasy Omega-3 i Omega-6. Pamiętaj, że dla zdrowia Twojej skóry i brody powinny one pozostawać w równowadze.

Pamiętaj też o dobrym relaksie. Stres nie wpływa dobrze na Twoją brodę. Oducz się również gmerania w brodzie, bo w ten sposób także możesz ją osłabiać.