Akcesoria niezbędne do wykonania manicure hybrydowego

Lakiery hybrydowe są używane w salonach kosmetycznych, ale wiele kobiet wykonuje manicure samodzielnie w domowym zaciszu. Popularność hybrydy nie maleje, a sam zabieg nie jest trudny – wymaga jednak odrobiny wprawy i skompletowania niezbędnych akcesoriów. Podpowiadamy, co jest potrzebne – zobacz i skompletuj zestaw do manicure hybrydowego.

Zalety manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy cieszy się rosnącą popularnością ze względu na trwałość oraz elegancki wygląd i piękny połysk. Lakiery hybrydowe mają większą odporność na odpryski czy uszkodzenia mechaniczne. Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy pozwoli cieszyć się idealnym manicure do 3 lub 4 tygodni bez odprysków. Często głównym powodem wykonania kolejnej stylizacji jest odrost. Dodatkowy plus hybryd to łatwość aplikacji.

Niezbędne akcesoria

Aby wykonać hybrydę, potrzebujesz czasu, wprawy i odpowiednich produktów. Poniżej podpowiadamy, co musisz skompletować. Oto lista produktów, które są must have, jeśli chodzi o wykonywanie paznokci hybrydowych. Możesz kupić wszystko osobno albo na początek zainwestować w zestaw do manicure hybrydowego.

Baza do lakierów hybrydowych

Zanim nałożysz lakiery hybrydowe, musisz pomalować paznokcie specjalną bazą. Do wyboru są jej różne rodzaje – m.in. dedykowane do słabych płytek paznokci. Dopiero na utwardzoną bazę można nałożyć lakier hybrydowy.

Lakiery hybrydowe

Lakier w wybranym kolorze nakłada się na bazę. Zaleca się aplikowanie dwóch cienkich warstw, by uzyskać pożądany efekt. Każdą z nich należy utwardzić w lampie.

Lampa UV / LED

Hybrydowe lakiery nie wysychają same, trzeba je utwardzić pod lampą UV lub LED. Bez niej wykonanie idealnej stylizacji jest niemożliwe.

Pilnik do paznokci

Służy do opiłowania paznokci, dzięki czemu zyskają one pożądany kształt.

Cleaner

Odtłuszczacz służy do oczyszczenia i odtłuszczenia płytki.

Płyn do dezynfekcji

Należy go stosować przed wykonaniem stylizacji oraz po jej zakończeniu.

Bloczek polerski

Służy do zmatowienia płytki paznokcia i zwiększa przyczepność bazy.

Patyczki drewniane i cążki

Służą do odsuwania lub wycinania skórek, które wyglądają nieestetycznie i utrudniają malowanie paznokci.

Waciki bezpyłowe

Waciki pozwolą dobrze oczyścić płytki po ich zmatowieniu.

Top do lakierów hybrydowych

Top nakłada się na koniec wykonywania stylizacji, by zabezpieczył całość i nadał jej blasku (ew. matu, jeśli wybierzemy top matowy).

Oliwka i krem do rąk

Na koniec czas na rytuał pielęgnacyjny, czyli wcieranie nawilżających kosmetyków w skórę dłoni – jak oliwka oraz krem do rąk.