Mity na temat używanych ubrań

Przedłużasz cyk użytkowania ubrań

Sprzedając ubrania, których już nie nosisz, dajesz im drugą szansę i pozwalasz innym ludziom na ich wykorzystanie. Dzięki temu nie trafiają one na wysypiska śmieci. Poprzez ponowne wykorzystanie ubrań w dobrym stanie, zmniejszasz wysokie wskaźniki zanieczyszczenia i negatywne konsekwencje, jakie niesie to dla środowiska.

Promujesz gospodarkę obiegową

Dając odzieży drugą szansę, ponownie wprowadzasz ją na rynek, generując w ten sposób rozwój gospodarczy.

Oszczędzasz pieniądze

Koszty odnowienia odzieży są minimalne w porównaniu z tworzeniem nowej odzieży. Jednocześnie ich koszty są znacznie niższe, co pozwala na oszczędności pod każdym kątem.

Nie będziesz finansował pracy i wykorzystywania dzieci.

Nie jest tajemnicą, że fast fashion stale zatrudniania pracowników w nieludzkich warunkach. I częściowo dlatego ludzie są zmuszeni do produkowania nadmiernych ilości ubrań, aby pokryć popyt. Wspieranie sklepów z używaną odzieżą zmniejszy ten problem. Szukasz miejsca z dużą ilością używanych ubrań? Odpowiednim miejscem jest pchli targ w Siedlcach. Sprawdź. 

MITY

Noszenie odzieży używanej jest niehigieniczne

Odzież używana przechodzi proces prania i dezynfekcji. Jeśli jednak pomyślimy o tym, ile razy ubrania są mierzone w konwencjonalnym sklepie, zdamy sobie sprawę, że odbywa się to wiele razy, co nie czyni tego bardzo higienicznym. W obu przypadkach ubrania po zakupie powinny być wyprane przed noszeniem.

Ubrania z drugiej ręki są stare i brzydkie

Możesz znaleźć ubrania z drugiej ręki są dla wszystkich gustów i w każdym rozmiarze, dzięki czemu są autentyczne i inne.

O czym należy pamiętać:

Podczas gdy branża używanych ubrań jest bardzo korzystna dla środowiska i dla Twojego budżetu, ważne jest, aby nie popadać w nadmierną konsumpcję. Innymi słowy, nie możesz po prostu iść co miesiąc i kupić pewną ilość ubrań, ale musisz pozostać odpowiedzialnym konsumentem i naprawdę kupić to, czego potrzebujesz. Wiele ubrań, które można znaleźć w niektórych sklepach z używaną odzieżą pochodzi od marek typu fast fashion. Bądź tego świadomy i postaw na ten rodzaj ubrań i nie kupuj już w sklepach z szybką modą, aby ich produkcja zmniejszyła się, a w końcu zniknęła.