Kosmetyki do brody — jak okiełznać długą brodę? Sprawdzamy!

Kosmetyki do brody zostały stworzone z myślą o jak najlepszej pielęgnacji brody i wąsów. Jak wiadomo zadbany zarost, który nosimy na twarzy jest swoistą wizytówką naszej aparycji. Długa i bujna broda bywa problematyczna, ale są na to sposoby! Możesz nosić długą brodę, która będzie wyglądać świetnie, potrzebujesz tylko kilku rzeczy — więcej o tym w naszym nowym artykule!

Kosmetyki do brody — nawilżenie skóry i zarostu

Kosmetyki do brody nawilżające skórę i zarost to balsamy i olejki do brody. Balsamy uchodzą za bardziej zróżnicowane produkty, co jest prawdą. Balsam do brody może być nawilżający lub stworzony bardziej z myślą o stylizacji i nadawaniu brodzie kształtu. Wybór powinien paść w zależności od oczekiwań. Jeśli jednak chcemy przede wszystkim brodę i wąsy nawilżyć balsamem — wybierzmy taki, który w opisie stawia na nawilżenie i nie zawiera wielu wosków. Woski stanowią tylko warstwę zewnętrzną na włosach, której zadaniem jest utrwalenie. A to właśnie nawilżenie bujnego i długiego zarostu jest podstawa pielęgnacji. Po oczyszczeniu brody (najlepiej specjalnym szamponem do brody) nakładamy niewielką ilość nawilżającego balsami lub olejku. Olejki to produkty silnie nawilżające i zmiękczające zarost. Dzięki temu również pomagają go okiełznać, szczególnie jeśli borykamy się z przesuszonym i sztywnym zarostem.

Kosmetyki do brody — stylizacja brody i wąsów

Do stylizacji długiej i bujnej brody możemy używać dwóch rodzajów produktów. Oba zawierają woski, których zadaniem jest utrzymanie zarostu ‘’w ryzach’’. Natężenie wosków i siła poszczególnych produktów powinna być opisana w opisie. Jednak z reguły balsamy do brody są lżejsze, a woski do stylizacji trwalsze i o twardszej konsystencji. Oba rodzaje produktów — zarówno balsamy do brody, jak i woski należy przed nałożeniem na zarost rozetrzeć i rozgrzać w dłoniach, by równomiernie rozprowadzić po włoskach.

  • Balsam do brody i wąsów — Balsamy do brody, poza składnikami nawilżającymi posiadają zwykle również woski i żywice w składzie, które delikatnie obciążają włoski i pozwalają układać je w dowolny sposób. Im większa ilość wosków i żywic w składzie preparatu, tym lepszy efekt utrwalający.
  • Wosk do brody i wąsów — Woski to skoncentrowane produkty do stylizacji. Występują zwykle w zbitej formie sprzedawane w zakręcanych słoiczkach. Niewielką ilość wosku warto rozetrzeć i ogrzać w dłoniach, by nadać wąsom czy brodzie kształt, jaki chcemy. Dobre woski są bardzo trwałe i przez cały dzień utrzymają nasz zarost w upragnionej formie.

Kosmetyki do brody w zestawie — czy warto kupić zestaw do pielęgnacji brody?

Gotowe zestawy do pielęgnacji zarostu mogą zawierać kartacz do brody, grzebień oraz kosmetyki do pielęgnacji (olejek, szampon do brody itd.). Oczywiście najlepiej wybrać taki zestaw, w skład którego wchodzą produkty, których nie posiadamy, chyba że chodzi o olejek do brody czy balsam, bo te — jak wiadomo — zużyje się i tak. Warto wybrać zestaw na prezent dla brodacza, ale również dla siebie. Często są to zestawy tego samego producenta, a to oznacza, że produkty są względem siebie jak najlepiej dobrane i często się uzupełniają. Preparat do mycia brody, nawilżania, czy stylizacji długiej brody będą wówczas ‘’spokrewnione’’ i tego typu pielęgnacja może przynieść jeszcze lepsze skutki, niż wybór poszczególnych kosmetyków od różnych producentów.