Szukasz inspiracji dotyczących ubrań? Zajrzyj na Pinterest!

Pinterest jest nowoczesnym, międzynarodowym serwisem społecznościowym, który służy do tego aby gromadzić treści wizualne. Tym, co wyróżnia Pinterest jest fakt, że posługujemy się tam przede wszystkim obrazem.
Aby móc korzystać z zasobów Pinteresta trzeba się zarejestrować. Strona ta jest swego rodzaju tablicą korkową, na której przypina się interesujące nas treści. W praktyce wygląda to tak, że przeglądamy zasoby strony i jeśli coś nas zaciekawi klikamy w przycisk zapisz i później możemy do tych zdjęć wracać. Wielką siłą strony jest dobry podział na kategorie, dlatego łatwiej jest znaleźć to, co nas ciekawi. Z kolei, gdy przypinamy, jakiego pina to dodajemy go do wcześniej utworzonej tablicy na przykład ubrania czy przepisy i dzięki temu treści mamy pogrupowane tematycznie.
Choć zasoby serwisu są ogromne i ciągle pojawiają się nowe treści to nie musimy obawiać się, że będziemy tracić czas na oglądaniu tego, co nas nie interesuje. Serwis ma doskonałe mechanizmy wyszukiwania i zapamiętywania tego co nam się podoba. Wystarczy, że klikniemy przykładowo w stylizację ubraniową, która jest w naszym guście a już za chwilę zaczynają nam się wyświetlać zdjęcia w podobnym stylu.

Co tam znajdziemy?

Odwiedź również Ebiałystok, aby nie przegapić lokalnych okazji.

Popularność danych pinów zależy między innymi od tego, ile osób takiego pina przypnie do swojej tablicy. Ważne jest także to, jak dużo osób obserwuje tablice konkretnej osoby. Pinterest może więc być wykorzystywany do działań reklamowych przez osoby, które prowadzą sprzedaż w sieci. Przykładowo, ktoś, kto sprzedaje ubrania może swoje sukienki zamieścić na tablicy w takich sposób, że ich link przekierowuje bezpośrednio do sklepu. W efekcie, niektóre osoby, jeśli spodoba im się sukienka mogą dokonać zakupu.
Na Pinterest znajdziemy mnóstwo ciekawych treści w formie obrazkowej. Mogą to być inspiracje dotyczące urządzania wnętrz, dekorowania potraw, organizacji ogrodu. Dużą popularnością cieszą się także piny z cytatami, zaleceniami dietetycznymi, wykrojami krawieckimi czy wskazówkami na temat sprzątania.