Olejek miętowy i jego właściwości

O tym, że olejki eteryczne mogą mieć rewelacyjny wpływ na nasze zdrowie, wiadomo od dawna. Co każdy z nas powinien wiedzieć na temat tak uniwersalnego środka, jakim jest olejek miętowy? W jakich sytuacjach możemy skorzystać z jego leczniczych właściwości?

Olejek z mięty to naturalny lek na wiele przypadłości. Swoją popularność zawdzięcza on m.in. silnym właściwościom przeciwbólowym, które zawdzięcza mentolowi. Składnik ten pomaga jednocześnie łagodzić napięcie nerwowe, które – jak wiadomo – również może mieć negatywny wpływ na stan naszego zdrowia, jest też ceniony jako środek pomagający w skutecznym rozprawieniu się z bakteriami. Takie właściwości sprawiają, że olejek miętowy często nakładany jest na skórę, w celu jej oczyszczenia i zdezynfekowania.

Działanie olejku

W jaki sposób olejek z mięty pieprzowej może wspierać nas w walce o zdrowie? Ten cenny dar natury znany jest ze swych rozkurczowych właściwości, dzięki czemu z powodzeniem radzi sobie w walce z bólami mięśniowymi. Olejek eteryczny z mięty jest też cenionym środkiem na te dolegliwości, na które narażony jest nasz przewód pokarmowy. Problemy z trawieniem? Zespół jelita drażliwego? Oto wybrane sytuacje, w których olejek miętowy może się dla nas okazać cennym wsparciem. Olejek z mięty posiada też silne właściwości wiatropędne oraz przeciwwymiotne, zwiększa motorykę oraz perystaltykę jelit, a jednocześnie ma bardzo dobry wpływ na pracę wątroby. Działanie odkażające i przeciwzapalne sprawia jednocześnie, że olejek z mięty często jest stosowany przy problemach związanych z drogami oddechowymi. Przeziębienie i katar? Bolące zatoki? W takich przypadkach inhalacja z dodatkiem olejku z mięty może się sprawdzić bardzo dobrze.

Szukasz najlepszych kosmetyków we Wrocławiu? Zajrzyj na wroclawinfo.pl 

Olejek miętowy to naturalny lek na wiele przypadłości oraz świetny sojusznik zdrowej skóry. To jedna z tych substancji, które z pewnością warto lepiej poznać, a im prędzej to zrobimy, tym lepiej dla nas.