Zalety i wady zewnętrznej damskiej garderoby

Aby nosić się modnie i z klasą wcale nie musowo mieć dużo ubrań, dużo butów i dużo dodatków. Trzeba tylko mieć tak wyposażoną szafę, aby wszystko co kupujemy było do siebie dopasowane. I oczywiście było takim asortymentem, który można do siebie dobierać zmieniając przy tym całkowicie swój wygląd. Warto więc przejrzeć swoją szafę i dokonać w niej segregacji, jak i od tej pory zacząć przemyślanie kupować swoją garderobę.
Odrzuconych przez nas rzeczy w ramach segregacji nie musimy wyrzucać na śmietnik i przysparzać sobie wyrzutów sumienia. Takie dobre a niepotrzebne już nam ubrania, czy buty można sprzedać zyskując dodatkowe pieniądze na zakup odpowiedniejszej dla nas garderoby. Można również zbędne dla nas a jeszcze dobre oddać na dary, które cyklicznie są zbierane i tym samym uporządkować swoją szafę i na dodatek spełnić dobry uczynek.

Co w doborze garderoby jest najważniejsze?

– Najważniejsza jest budowa naszego ciała, bo inne rzeczy pasują na przykład wysokiej i szczupłej kobiecie a zupełnie inne niskiej pani z nadwagą.
– Bardzo ważne jest także to, że jeżeli nie mamy swojego ulubionego stylu, według którego od lat się ubieramy, to starajmy się ubierać modnie, jak na swój wiek, swoje możliwości i swój wygląd. Jest to ważne, aby nie przesadzić, bo kobieta w średnim wieku będzie wyglądać śmiesznie kreując się na nastolatkę.
– Kompletując garderobę pamiętajmy o doborze jej pod względem koloru. W swojej szafie warto mieć taki kolory, które zawsze są modne i łatwo jest poszczególne części garderoby połączyć ze sobą i stworzyć zupełnie nowa stylizację. Do takich uniwersalnych kolorów należy kolor czarny, kolor biały, kolor beżowy, kolor kakaowy, kolor siwy, kolor granatowy, kolor niebieski, kolor zielony.
– Ubierając się koniecznie należy pamiętać o tym, że nigdy nie należy łączyć ze sobą dwóch części garderoby posiadającej wzory (poza oczywiście dwuczęściowymi garsonkami).
Gdy dolna część garderoby (spódnica, spodnie) są jednokolorowe, to bluzka może być we wzory. Podobnie jest w przypadku, gdy dół garderoby (spódnica, spodnie) są na przykład w paski, czy w kratkę, to górna część garderoby musi być jednokolorowa.

I co jeszcze można dodać do powyższego?

Przy kompletowaniu swojej garderoby nie wolno zwracać uwagi na ubiór jakiejkolwiek innej osoby lub osób, które nam imponują, bo każdy z nas jest inny. I w związku z tym każdemu pasuje co innego. I to co pasuje osobie wyższej i szczupłej nie będzie pasować osobie niskiej i grubszej. Podobnie, jak to co pasuje osobie młodej nie zawsze pasuje a nawet najczęściej nie pasuje osobie starszej, która po ubraniu takiej garderoby młodzieżowej wygląda nie tylko nieciekawie, lecz po prostu śmiesznie. Zrozumiałe jest to, że często imponują nam inne osoby pod różnymi względami a w tym również pod względem ubierania się, lecz przy doborze garderoby miejmy na uwadze wyłącznie siebie, gdy pragniemy być stylowi, eleganccy, albo modni a nie śmieszni.
Bardzo ważną rzeczą jest również dobranie do garderoby odpowiednich butów, które także muszą pasować do naszej figury, jak i do wieku. Niezmiernie ważne są także dobrze dobrane dodatki. Przy czym zawsze mniej znaczy lepiej. Na kobiecie ładnie wyglądają dodatki, lecz niekoniecznie ciekawie i atrakcyjnie wygląda kobieta, która jest obwieszona dodatkami, jak przysłowiowa choinka. Do ozdoby wystarczy jeden lub ewentualnie dwa a najwyżej trzy dodatki, które dodadzą uroku i ciekawego wyglądu. I te również muszą być stosownie dobrane do koloru i rodzaju garderoby.

Jak wygląd zewnętrzny wpływa na nasze samopoczucie?

Każdy zapewne zdaje sobie sprawę z tego nawet wbrew temu co mówi porzekadło, że strój nie zdobi człowieka. Jest to nieprawdą, bo strój zdobi człowieka. I choć nie jest on najważniejszy, bo najważniejsza jest osobowość człowieka, czyli jego wnętrze, to jednak inne rzeczy także są bardzo ważne w wyglądzie ludzi.
W wyglądzie zewnętrznym człowieka bardzo ważny jest idealny stan uzębienia, zadbane włosy, smukła sylwetka, jak i dobrze dobrana garderoba.
Dobrze dobrany strój odejmuje lat, czyni osobę atrakcyjną i zauważalną w tłumie. Ponadto dobrze dobrany strój dodaje pewności siebie. Czyni na odważniejszymi, śmielszymi i weselszymi. Bo mając świadomość dobrze dobranego stroju a zwłaszcza podczas dużych spotkań lub rodzinnych uroczystości dobrze czujemy się w swojej skórze. I tym samym jesteśmy szczęśliwsi i lepiej się bawimy w towarzystwie.